Pajūrio bibliotekoje vyko susitikimas su „Misija Sibiras'17" dalyve

Pirmadienis, 30 Spalis 2017 14:22

Prieš kelis mėnesius iš ekspedicijos Irkutske sugrįžusi „Misija Sibiras'17" komandos narė Simona Budreckaitė spalio 27 dieną aplankė Pajūrio miestelio gyventojus. Šis susitikimas vyko lietuvių tremčiai į Sibirą atminti, prisiliesti prie netolimos praeities, jungiančios visas kartas.

Vykstant į ekspedicijas, prie tremčių istorijos savomis rankomis galėjo prisiliesti 16 žmonių, kurie savo potyrius pristatymų metu perduoda tūkstančiams. Organizuodami renginius bei iniciatyvas, projekto „Misija Sibiras" organizatoriai visada sau kelia tikslą paskleisti gyvosios istorijos bei pilietiškumo žinią tarp kuo daugiau ir kuo skirtingesnių žmonių.

„Kartais net patys neįsivaizduojame, kiek daug skirtingų žmonių buria projekto bendruomenė. Tai ne vien mūsų ekspedicijų dalyviai, partneriai ar vietos, kuriose vyksta pristatymai – tai visi, kurie kartais visai nebyliai palaiko tai, ką darome ir patys ieško būdų istoriją iš vadovėlių perkelti į konkrečius darbus. Šiandien privalu suvokti, jog greitai neteksime privilegijos išgirsti istoriją iš jos dalyvių, šiandien istorijos saugotojais tampame patys!", – mintimis dalijosi S. Budreckaitė.

Rasa Griškienė, Pajūrio filialo bibliotekininkė, autorės nuotr.