Unikali kulinarinė knyga pristatyta tautiečiams Rygoje

Antradienis, 10 Spalis 2017 07:25

Praėjusį šeštadienį, spalio 7 dieną, lietuvių bendruomenei Rygoje buvo pristatyta Šilalės krašto kulinarinė knyga „Pasmuokavuok, kap skane". Latvijos sostinėje tautiečiams parodyta teatralizuota programa, vaizdingai pasakojanti apie tautinio kostiumo kilmę ir prasmę, senovinių žemaičių patiekalų gaminimą.

Ši išvyka yra Bibliografijos ir kraštotyros skyriaus parengto projekto „Paveiziek, kap graže, pasmuokavuok, kap skane" dalis.

Šiuo projektu siekiama pristatyti Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistą unikalią ir didelio susidomėjimo Lietuvoje sulaukusią Šilalės krašto tradicinių patiekalų knygą, tuo pačiu paminint ir Tautinio kostiumo metus.

Tautiečiai turėjo progos pamatyti pagal bibliotekos direktorės Astutės Noreikienės scenarijų parengtą pasirodymą su spalvingais Šilalės krašto tautiniais kostiumais, žemaitiška tarme skambančiomis dainomis, šmaikščiais pasakojimais, pokštais, mįslėmis ir prizais. Taip pat čia gyvenantys lietuviai galėjo paragauti žemaitiško sūrio, iš grūstų kanapių, obuolių skiltelių ir iš duonos minkštimo padarytus „Meškuos šūdukus" ir kitų žemaitiškų patiekalų, kuriuos galima rasti knygoje „Pasmuokavuok, kap skane". Pasisakė ir viena iš leidinio sudarytojų – metodininkė Stefa Minutaitė.

Po pristatymo bibliotekininkės apžiūrėjo Rygos senamiestį.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.