Pristatyta unikali knyga – ją galima skaityti ir akimis, ir rankomis

Ketvirtadienis, 21 Rugsėjis 2017 10:04

„Pirmą kartą Šilalėje pristatysime knygą, skirtą skaityti ne tik akimis. Suintrigavome? Tuomet ateikite į biblioteką jau kitą savaitę įsitikinti naujo leidinio unikalumu", – taip į knygos „Baltijos valdovė", skirtos regintiems ir regos negalią turintiems vaikams, pristatymą kvietė bibliotekos darbuotojai.

Vakar, rugsėjo 20 dieną, ši unikali knyga pristatyta Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniams. Vaikai įdėmiai klausėsi knygos leidėjos Eglės Jokužytės pasakojimo apie tai, kaip jai kilo mintis išleisti analogų neturinčią vaikišką knygutę. Bendraujant su neregiais vaikais, ji pastebėjo, kad mažieji skaito iš nespalvotų leidinių Brailio raštu. Ir nesvarbu, kad jie nemato, tačiau mato jų artimieji, pagaliau vaikai nejaučia iliustracijų, ką dabar suteikia ši knyga.

Ši knyga yra edukacinė priemonė, kuri supažindina vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint.

Sakmės tekstas pateiktas reginčiųjų ir Brailio raštu. Todėl šią knygą skaityti gali visi vaikai: regintys ir neregiai. Beje, į knygos pristatymą susirinkę vaikai pabandė knygą paskaityti rankomis, būdami užsimerkę, visiškoje tamsoje. Taip jie galėjo geriau suprasti, kaip skaito jų neregintys bendraamžiai.

Knygos leidėjai teigia, kad šis naujas leidinys suteikia galimybę ugdyti reginčiųjų vaikų socialines vertybes ir požiūrį į neįgaliuosius, o regos negalią turintiems vaikams – skaityti tas pačias knygas kaip ir regintieji.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.