Istorijos pamoka su žemaičių ir kryžiuočių kovomis

Penktadienis, 15 Rugsėjis 2017 16:29

Vakar, ketvirtadienį, vaikų klubo „Nykštukas" nariai galėjo pajusti žemaičių ir kryžiuočių kovų dvasią. Vaikai ant garsiojo Bilionių piliakalnio ne tik klausėsi legendų apie šią kalvą, bet ir atkartojo mūsų protėvių kovą su amžinais priešais – kryžiuočių ordinu. Taip įdomiai paminėti Piliakalnių metai.

Bilionių piliakalnis dėl ryškiai matomų piliakalnio gynybinių įtvirtinimų liekanų primena laiptuotą piramidę. Jis apjuostas pelkėmis ir miškais, manoma, kad čia galėjo įvykti Pilėnų – legendinės Žemaičių pilies – tragedija, kurios metu, užpuolus kryžiuočiams, susidegino patys žemaičiai.

Į pažintinę kelionę ant Bilionių piliakalnio, kuris dar vadinamas Švedkalniu, vyko vaikų klubo „Nykštukas" naujokai ir senbuviai. Taip siekta sustiprinti komandinį ryšį, suteikti žinių apie mūsų šalies bei mūsų krašto istoriją bei drauge turiningai praleisti laiką gamtoje. Vaikus lydėjo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

Siekiant sustiprinti imitacines žemaičių ir kryžiuočių kovas, vaikai dėvėjo tam tikrą aprangą, turėjo medinius kardus. Pasak bibliotekininkių, ši išvyka – gyva istorijos pamoka, kuri leidžia geriau suprasti apie tuomečių žmonių gyvenimą, vaikai gali prisiliesti prie istorijos.

Lankytasi ne tik ant Bilionių piliakalnio, bet užsukta pasisvečiuoti į Kelpšaičių parką. Čia surengtas piknikas.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, Jolantos Venckienės nuotr.