Bibliotekininkės sukūrė tautinį kostiumą iš gėlių

Trečiadienis, 16 Rugpjūtis 2017 16:27

Šilalės miesto šventės metu prie Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyko žemaičių tautinio kostiumo iš gėlių kūrybinės dirbtuvės. Per keturias valandas iš įvairių lauko gėlių sukurtas įstabus 1,8 m aukščio rūbas, kuris sulaukė itin didelio miesto gyventojų ir svečių dėmesio.

Idėja sukurti tautinį kostiumą iš gėlių kilo neatsitiktinai. 2017-ieji yra paskelbti Tautinio kostiumo metais. Be to, Šilalės miesto šventė sutapo su Žoline. Tad sukurti Žemaitijos kraštui būdingą moters kostiumą tapo ne tik simbolišku įvykiu pažymėti Šilalės kraštui ir Lietuvai svarbias datas, bet ir tikru iššūkiu. Bibliotekininkės įgyvendinti originalų sumanymą ruošėsi ne vieną dieną. Reikėjo pasigaminti rėmus, išanalizuoti tautinį kostiumą, prisirinkti gėlių.

Į tautinį kostiumą sudėta šimtai gėlių žiedų ir lapų, tarp kurių galima rasti dobilų, hortenzijų, saulėgrąžų, jurginų ir kt. Iš viso skulptūrai panaudota daugiau nei 15 rūšių augalų, kuriuos laukuose ankstyvą rytą rinko pačios bibliotekininkės. Žemaičių tautinį kostiumą kūrė 15 žmonių.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.