Pristatyta antroji Marės Lydos Voroneckajos knyga „Kaip paukštis vėtroj...“

19488825 1724758917536004 2577007166464827820 o 200x267Penktadienį, birželio 30 dieną, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta antroji Marės Lydos Voroneckajos eilėraščių knyga „Kaip paukštis vėtroj..." ir paminėtas poetės gražus jubiliejus. Pasveikinti kraštietės į biblioteką susirinko didžiulis būrys jos artimųjų, draugų, kolegų, buvusių auklėtinių, valdžios atstovų ir kitų svečių.
Renginį pradėjo pati autorė, pasveikindama visus susirinkusius. Rašytoja sakė nesitikėjusi, kad dienos šviesą išvys antroji jos eilių knyga, kurioje sudėtos mintys, jausmai, išgyvenimai, patirtys. M. L. Voroneckaja džiaugėsi, kad prie šio jai svarbaus įvykio ženkliai prisidėjo jos buvę auklėtiniai, kurie yra pedagogės kūrybos gerbėjai.

Poetė sakė besididžiuojanti ne tik savo dviem knygomis, bet ir dviem sūnumis, marčiomis ir penkiais anūkais. Būtent antrosios knygos viršelį sukūrė vaikaitė. Viršelyje vaizduojamas paukštis, blaškomas vėjų. Pasak rašančios pedagogės, tai aliuzija į mūsų – žmonių gyvenimą – sudėtingą, kupiną problemų, įvairiausių jausmų.
M. L. Voroneckaja nemažai kalbėjo rašymą, kuris autorei niekada nebuvo pagrindinis užsiėmimas. Tai buvo atgaiva nuo kasdieninių rūpesčių. O rūpesčių būta visokių. Pirmiausia – pedagogės darbas mokykloje. Per ilgus metus į gyvenimą išleistos kelios kartos mokinių. Vieniems ji buvo mokytoja, kitiems neretai tekdavo pabūti ir antrąja mama. Matyt todėl, didžiulis būrys buvusių mokinių buvo ir per debiutinės knygos pristatymą, atvyko ir dabar. Eiles patikėta perskaityti ne bet kam, o auklėtinėms, baigusioms tuometinę pirmąją vidurinę mokyklą prieš 30 metų.
Poetę sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, kuriam rašytoja skyrė keletą eilėraščių.
Sveikinimo kalbą sakė ir Šilalės krašto literatų klubo „Versmė" prezidentė Stefa Minutaitė. Ji neslėpė džiaugsmo, kad klubo narė ir jos bičiulė pagaliau ryžosi skaitytojams padovanoti ir antrąją knygą.
Pasveikinti atvyko ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos narės Raimundė Gečienė ir Loreta Kalnikaitė.
Savo mamą su naujos knygos gimimu pasveikino sūnūs Vitalijus ir Eduardas su šeimomis. Nedaugžodžiavę, jie palinkėjo mamai sveikatos, kūrybinės sėkmės ir įteikė gėlių.
Gražių žodžių išsakė ir M. L. Voroneckajos auklėtiniai, kurie 70-mečio proga sudainavo „Ilgiausių metų".
Be šeimos narių autorę atvyko pasveikinti ir būrys draugių, su kuriomis praleista daug gražių ir linksmų akimirkų.
Žodį tarė ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, kuri padėkojo už knygą, papildysiančią Šilalės krašto poezijos lobyną.
Muzikinę nuotaiką kūrė poetės bičiulis, klasės draugas Stasys, kuris su kolegomis padovanojo ne vieną smagų kūrinį. O poetei ypač brangi daina apie upę Akmeną, šalia kurios rašytoja leido savo vaikystę, bėgiojo, braidė. Šalia muzikos netrūko juoko, humoristinių pasisakymų, geros nuotaikos.
Atėjusiems į knygos pristatymą nuoširdžiai padėkojo pati autorė Marė Lyda Voroneckaja. Svečiams ir visiems, prisidėjusiems prie jos knygos išleidimo, autorė paskyrė savo kūrybos eiles.
Literatė, pakviesdama visus puodelio kavos, išreiškė norą, kad jos knyga rastų savo vietą kiekvieno širdyje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.