Paroda apie baibokus ir jų lazdas

Ketvirtadienis, 15 Birželis 2017 07:46

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus, skulptoriaus, rašytojo Juozo Šikšnelio kūrybos autorinių darbų paroda „Baibokai ir jų lazdos".

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje J. Šikšnelis dirba nuo 1973 m. Nuo 1994 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Jis – daugelio knygų autorius, apdovanotas ne viena literatūrine premija. Kūriniai versti į rusų, lenkų, anglų kalbas.

J. Šikšnelis, turėdamas tik vieną ranką, drožia iš medžio, kala akmens skulptūras. Surengė daugiau nei 50 parodų šalyje ir užsienyje. Jo darbų yra ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Rusijoje ir kitur.

Parodoje eksponuojamos medžio ir akmens skulptūros, lazdos bei fotografijos tų skulptūrų, kurių šioje parodoje eksponuoti nėra galimybės. Daugelis autoriaus sukurtų skulptūrų stovi jo gimtosios Švendubrės (Druskininkų sav.), Kretingos, Vilniaus kitų Lietuvos vietovių kapinėse.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf. ir nuotr.