Nuaidėjo 53-iasis "Poezijos pavasaris"

Pirmadienis, 29 Gegužė 2017 17:11

Gegužės 26 dieną įkvepiančioje aplinkoje – prie tautodailininko Klemenso Lovčiko įkurto Upynos liaudies amatų muziejaus vyko 53-iasis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris". Daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis festivalis mūsų krašte pirmą kartą stabtelėjo 1967 metais. Šilalės rajone jis rengiamas 17-ąjį kartą.

Ne mažiau graži aplinka svečių ir poezijos mylėtojų laukė Bijotuose, prie 205 metus skaičiuojančio pirmojo Lietuvoje Dionizo Poškos Baublių muziejaus, kur įteikta Dionizo Poškos vardo premija. Premiją už geriausią naują lietuviškos poezijos knygą „Giedanti gaidžio galva" gavo poetas Stasys Eidrigevičius.

Stasys Eidrigevičius – vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų, grafikas ir režisierius. Tapo paveikslus, kuria grafikos kūrinius: ekslibrisus, plakatus, miniatiūras, knygų viršelius. Tarptautinį pripažinimą pelniusio Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Stasio Eidrigevičiaus vienas geriausiai žinomų kūrinių – „Giedanti gaidžio galva". Tai tarmiškai parašyta poema – savotiškas himnas tėviškei ir vaikystės metams. Knyga iliustruota autoriaus piešiniais, fotografijomis ir archyvine medžiaga.

Poezijos galia Upynoje ir Bijotuose dalijosi Stasys Eidrigevičius, Paulius Norvila, Tadas Žvirinskis, Daiva Čepauskaitė, Nijolė Daujotytė. Apie tarptautinį festivalį pasisakė literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė. Muzikinį foną kūrė su poetais atvykęs fleitininkas Andrius Radziukynas.

Eiles skaitė ir mūsų kraštiečiai – Šilalės literatų klubo „Versmė" nariai: Teresė Ūksienė, Lyda Voroneckaja, Elena Vismantienė, Reda Vaitkevičienė, Nijolė Katelynienė ir Dalia Petkevičienė.

Sveikinimo kalbas sakė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Upynos seniūnijos seniūnė Stefa Kažukauskienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir Klemensas Lovčikas.

Šventę visoje Lietuvoje organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šilalės rajone festivalį rengė Šilalės rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus. Prisidėjo Upynos ir Bijotų seniūnijos.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.