Šilalėje pradėta Nacionalinė bibliotekų savaitė

Trečiadienis, 26 Balandis 2017 07:17

Balandžio 24 d. Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko rašytojos Loretos Jastramskienės knygų „Įpėdiniai" ir „Bilietas į Grįžulo Ratus" pristatytas. Šiuo renginiu Šilalėje atidaryta Nacionalinė bibliotekų savaitė.

Knygų pristatyme dalyvavo pati autorė L. Jastramskienė, kuri supažindino su leidinių turiniu, papasakojo apie savo kūrybą, įkvėpimą rašyti ir keliones, kuriose gimsta novelės ir apsakymai.

Į renginį atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Stasys Šedbaras, Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, taip pat Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo atstovai, svečiai iš Tauragės.

Novelių romaną „Įpėdiniai" autorė sukūrė trylika vasarų per atostogas keliavusi po Austriją, stebėjusi ir pažinusi Austrijos žmones, tradicijas, kultūrą. Tai netradicinis prozininkės novelių romanas apie mįslingą žmogaus prigimtį, sudėtingus charakterius ir nenuspėjamus likimo vingius, kurie skleidžiasi išskirtinėje didingų Alpių aplinkoje.

Naujausia autorės knyga „Bilietas į Grįžulo Ratus" – tai esė apie dvylika pasaulio rašytojų: Guy de Maupassant'ą, Oskarą Milašių, Jeaną-Jacques'ą Rousseau, Charles'į Baudelaire'ą, Antaną Šileiką, Imbi Paju, Erichą Mariją Remarque'ą, Dagą Solstadą, Samuelį Shemą, Kristijoną Donelaitį, Marleną Haushofer, Stefaną Zweigą.

Susitikimo metu autorė rodė skaidres, kuriose įamžintos Austrijos vietovės, susijusios su abiejų knygų personažais ir veiksmo vietomis.

Pristatymo pabaigoje Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė padėkojo už Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymą, įspūdžių pilną knygų pristatymą, puikų intelektualų vakarą bibliotekos lankytojams.

Lietuvoje Nacionalinė bibliotekų savaitė minima jau 17-ąjį kartą. Šiemet ši savaitė vyksta balandžio 24-30 dienomis, o ją inicijuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Tu esi biblioteka".

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf., R. Norvilienės nuotr.