Prie Paršežerio ežero vėl sugrįžo knygų namelis

Ketvirtadienis, 31 Gegužė 2018 15:18

Artėjant kalendorinei vasarai, gegužės 30 dieną, prie Paršežerio ežero pastatytas knygų namelis, kuris, tikimasi, džiugins čia atvykstančius poilsiautojus iš visos Lietuvos.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva Paršežerio stovyklavietėje knygų inkilėlis buvo pastatytas prie keletą metų, tačiau jis sugadintas. Knygų lesyklėlė vėl duris atvėrė šiemet, minint Atkurtos Lietuvos 100-metį.

Tokios bibliotekėlės, dar vadinamoms knygų lesyklėlėmis, koplytėlėmis ar mažaisiais knygų namais, Lietuvoje nėra naujovė, tačiau Šilalėje tokie namukai pradėti rengti 2015 metais. Tai yra išties unikalu, kadangi bibliotekėlės veikia visą parą, nėra atostogų, grąžinimo terminų ar skaitytojų pažymėjimų. Šios bibliotekėles skatina ne tik skaitymą ir domėjimąsi įvairia literatūra, bet ir draugiškumą.

Knygų inkilėlį prie Paršežerio ežero atidarė ir pirmąsias knygas įdėjo Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas, Požerės kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Petrošienė, Požerės filialo bibliotekininkė Aldona Ežerskienė, Paršežerio stovyklavietės šeimininkas Remigijus Milikauskas ir šios idėjos sumanytoja –  bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja Rima Norvilienė.

Šilalės rajone namukai įreng­ti trijose vietose. Pir­ma­sis atsirado ir veikia Dariaus ir Gi­rė­no skvere Šilalėje, kitas – Pa­jūrio rekreacinėje zonoje. Šiauduvos bibliotekos iniciatyva dar viena knygų lesyklėlė atidaryta Šiauduvoje.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.