Antradienis, 23 Birželis 2020 10:38

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą, kuriuo siekiama sukurti papildytos realybės orientacinį žaidimą po Šilalės miestą. Į pagalbą sukurti naują mobilią aplikaciją, papildysiančią bibliotekos paslaugas, susitelkė aktyvūs jaunieji šilališkiai.

Pirmadienis, 01 Birželis 2020 16:41

Nuo birželio 1 dienos švelnėja karantino sąlygos Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

·         Renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 30 dalyvių. Turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

·         Apsilankyti Interaktyvioje edukacinėje erdvėje bus galima iš anksto užsiregistravus telefonu (8 449) 74 303, arba el. paštu  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  ir ne didesnėmis kaip 5 asmenų grupėmis užtikrinant, kad kiekvienam asmeniui patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kv. m. plotas.

·         Skaitmeninio raštingumo mokymai organizuojami užtikrinant ne mažesnį nei 5 kv. m. plotą, tenkantį vienam žmogui, išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žmonių. Renkat 10 žmonių grupę, patalpos dydis privalomas nemažiau kaip 55 kvadratiniai metrai. Esant mažesnėms patalpoms  mokymai organizuojami pogrupiais.

·         Atveriamos periodinių leidinių skaityklos, vaikų literatūros skyriaus ir žaislotekos patalpos.

·         Į periodinių leidinių skaityklos patalpas įleidžiama ne daugiau kaip du lankytojai, iki  š. m. birželio 15 d. neleidžiama vaikščioti tarp lentynų, laikomasi atstumo, vengiama kontakto. Paprašius bibliotekininko pageidaujamos knygos padedamos ant tam skirto stalo, taip pat paliekami užstatai ar pinigų paėmimo kvitai.

·         Vaikų literatūros skyriaus patalpose kompiuteriais gali naudotis tik po du vartotojus (išskyrus šeimos narius), žaislotekos patalpose vienu metu gali lankytis ne didesnė nei 4 asmenų grupė. Struktūriniuose padaliniuose (kaimo filialuose) tarp vaikų, besinaudojančių kompiuteriais turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.

·         Įrenginį ar kitas vykdomas veiklas įleidžiami tik apsaugines veido kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys asmenys.

Pilną dokumentą rasite čia: PDF dokumentas

Pirmadienis, 01 Birželis 2020 13:15

Vakar mūsų bibliotekoje viešėjo kolegos iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Jų vizito mūsų krašte tikslas – pakeliauti Dionizo Poškos keliais ir surinkti medžiagą apie šį žymų kraštietį.

Pirmadienis, 01 Birželis 2020 13:15

Pirmadienis, 01 Birželis 2020 13:10

Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!"

Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2020 16:12

Projektą „Vasara su knyga" jau penkerius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Visoje šalyje startuos projekto „Vasara su knyga" Skaitymo iššūkis, kviesiantis įvairaus amžiaus žmones skaityti penkias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas. Varžytuvių metu raginsime ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Trečiadienis, 20 Gegužė 2020 08:23

Nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems nuotoliniu būdu su lektore Rūta Vaitkevičiene. Mokymų tema – „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam" (6 val.). Kiekvienam dalyviui padovanosime asmens tapatybės kortelės skaitytuvą.

Penktadienis, 15 Gegužė 2020 07:16

Šiandien – Šeimos diena. Ta proga Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos sudarė rekomenduojamų knygų, skirtų visai šeimai, penketuką:

• G. Liaugminienė „Senas kalendorius. Ką vaikystėje veikė mūsų močiutės ir seneliai?"

• S. Abromavičius „Lopšinės mylimam vaikui"

• K. Lamb „Padėkit, šeima varo mane iš proto"

• M. Molicka „Terapinės pasakos"

• „Lietuvių šeimos papročiai"